skip navigation

Thank You for a Successful 2017 EDP League Season!

12/22/2017, 1:45pm EST
By EDP Soccer

EDP saw some great soccer this year and we want to thank you for participating! Check out our 2017 League Results.



 

As the end of 2017 approaches, we just want to thank all our clubs for taking part in a hugely successful 2017 league season. This year we saw 3,266 boys and girls teams compete among age groups from U7 to U23 in our EDP Leagues and Divisions.

Check out the champions and runners up for each league and their divisions. We're looking forward to an even better 2018 season and cannot wait to get the league started again in the Spring! 

_____________________________________________________________

EDP Futures

Thank you to all 2017 EDP Futures participants. This year we had a total of 463 teams utilizing 8 locations and 32 fields!

No results or standing are kept for Futures leagues or festivals. Games for these younger players (U7-U11) are regarded as developmental and focus on fun and fundamentals, which helps players develop their confidence and skills.

Learn More About EDP Futures


Fall 2017: EDP League Champions and Runners Up

(Click on an age group to see the results.)

BOYS U11      BOYS U12      BOYS U13      BOYS U14      BOYS U15

GIRLS U11     GIRLS U12      GIRLS U13      GIRLS U14      GIRLS U15


1st Division North
CHAMPIONS: NEW YORK RED BULLS RDS NYS 07
RUNNERS UP: SILVER LAKE SA TIGERS

1st Division Central
CHAMPIONS: IRONBOUND SC 07RED-RAIDERS  
RUNNERS UP: WATCHUNG HILLS NJ ELITE 2007 FEYENOORD  

1st Division East
CHAMPIONS: FISHTOWN AC ROWDIES
RUNNERS UP: PHILADELPHIA SC COPPA 07 YOUNG GUNS

1st Division South
CHAMPIONS: PIPELINE SC 2007B BLACK
RUNNERS UP: PIPELINE SC BLACK NORTH

2nd Division North
CHAMPIONS: KINGS PARK X-TREME   
RUNNERS UP: IRONBOUND SC 07BLUE-ALLIANCE

2nd Division Central
CHAMPIONS: PRINCETON SA PREMIER ELITE 07 ORANGE  
RUNNERS UP: PRINCETON FC LIVERPOOL  

2nd Division East
CHAMPIONS: SJEB 2007 NEWCASTLE
RUNNERS UP: CHERRY HILL FC DIABLOS

2nd Division South
CHAMPIONS: SAC PREMIER WHITE 07  
RUNNERS UP: LTSC 2007 (GREEN)  

Premier North 1
CHAMPIONS: NY STARS PREMIER GRAVITY
RUNNERS UP: NEW YORK SURF B07 WESTCHESTER

Premier Central 1
CHAMPIONS: SFL DONOVAN   
RUNNERS UP: CEDAR STARS ACADEMY NEWARK 2008 GREEN  

Premier South 1
CHAMPIONS: TOTAL FUTBOL WHITE
RUNNERS UP: ALEXANDRIA SA 08 RED

Premier Central 2
CHAMPIONS: BRIDGEWATER SA JUVENTUS
RUNNERS UP: KEYSTONE ATHLETIC 2007 GRIFOS

Premier East 2
CHAMPIONS: PISCATAWAY SC ARSENAL   
RUNNERS UP: MERAKI F.C. PRE ACADEMY 07/08

Premier South 2
CHAMPIONS: FC USA 2007   
RUNNERS UP: HARFORD FC UNITED 2008 MINGLE

Premier South 3
CHAMPIONS: SALISBURY UNITED SC 07 GOLD   
RUNNERS UP: SHORE FC BLACK  

Championship North 1
CHAMPIONS: WESTFIELD SA COLO COLO  
RUNNERS UP: NASA UNITED JUVENTUS

Championship North 2
CHAMPIONS: NORTHERN VALLEY U10 - MCAULEY
RUNNERS UP: CAPS GREATER FLEMINGTON CAPS 07 MONACO

Championship North 3
CHAMPIONS: SUMMIT SC JUVENTUS
RUNNERS UP: WEST MORRIS SC PREMIER 07B

Championship North 4
CHAMPIONS: HOBOKEN CITY FUTBOL 2007B
RUNNERS UP: AMERICAS UNITED PARIS SAINT-GERMAIN

 

Championship Central 1
CHAMPIONS: NJ WILDCATS LIONS   
RUNNERS UP: PENINSULA SC VILLA EAGLES

Championship Central 2
CHAMPIONS: ROBBINSVILLE SA RAIDERS
RUNNERS UP: BORDENTOWN FC FUEL


1st Division North
CHAMPIONS: MANHATTAN SC WOLVES BLUE
RUNNERS UP: SUSA ELITE EAST B06

1st Division Central
CHAMPIONS: FC SPORTIKA ACADEMY 2006B
RUNNERS UP: WATCHUNG HILLS NJ ELITE 2006B LITMANEN

1st Division South
CHAMPIONS: PIPELINE SC PRE-ACADEMY
RUNNERS UP: FC USA 2006

2nd Division North
CHAMPIONS: CT RUSH ELITE 06 BOYS
RUNNERS UP: BEACHSIDE OF CONNECTICUT SC BOYS 2006

2nd Division Central
CHAMPIONS: CAPS GREATER FLEMINGTON MANCHESTER UNITED
RUNNERS UP: PDA HIBERNIAN DYBALA

2nd Division East
CHAMPIONS: FC BUCKS CHAOS   
RUNNERS UP: HOLMDEL FC NJX AJAX

2nd Division South
CHAMPIONS: MARYLAND UNITED FC 2006 RED   
RUNNERS UP: BRAUSA UNITED FUTEBOL 06

 

Premier North 1
CHAMPIONS: NY STARS PREMIER SCORPIO  
RUNNERS UP: WARWICK SOCCER STRIKEFORCE 2006

Premier Central 1
CHAMPIONS: ARSENAL SOCCER SCHOOLS ACADEMY 2006 HENRY
RUNNERS UP: SFL BRADLEY

Premier East 1
CHAMPIONS: MEDFORD STRIKERS SC VICTORY
FINALISTS: WESTERN LEHIGH UNITED FIRE

Premier South 1
CHAMPIONS: SAC PREMIER WHITE
RUNNERS UP: TOTAL FUTBOL BLUE

Premier Central 2
CHAMPIONS: MATCH FIT MONTCLAIR UNITED 2006 BOYS
RUNNERS UP: NASA UNITED ATLETICO MADRID

Premier East 2
CHAMPIONS: CHERRY HILL SC KNIGHTS  
RUNNERS UP: MAINLAND UNITED SA MAYHEM  

Premier South 2
CHAMPIONS: BOWIE FC ELITE RED
RUNNERS UP: FC USA 2006 RED

Championship North 1
CHAMPIONS: HOBOKEN CITY FUTBOL 2006B
RUNNERS UP: BRIDGEWATER SA BAYERN

Championship North 2
CHAMPIONS: SUMMIT SC SUMMIT CITY
RUNNERS UP: PERTH AMBOY WILDCATS

Championship North 3
CHAMPIONS: WAYNE BOYS AND GIRLS BURKE
RUNNERS UP: ROXBURY SC THUNDER

Championship North 4
CHAMPIONS: NORTHERN VALLEY NAVY
RUNNERS UP: JERSEY CREW SC GRIFFINS

Championship North 5
CHAMPIONS: FCUSA 2006 BOYS
RUNNERS UP: PASSAIC YOUTH SOCCER DUNDEE STARS

Championship Central 1
CHAMPIONS: MIDDLETOWN SC ATTACK RED
RUNNERS UP: MANALAPAN SC GPS 06B RED

Championship Central 3
CHAMPIONS: PRINCETON FC SEVILLA
FINALISTS: MIDDLETOWN SC ATTACK BLACK

Championship South 1
CHAMPIONS: FCI - EAGLES
FINALISTS: RIVER 2006 BOYS


1st Division North
CHAMPIONS: STAMFORD YSL STAMFORD FC '05
RUNNERS UP: LONG ISLAND PREMIER FC BOYS '05


 

1st Division Central
CHAMPIONS: PHILADELPHIA UKRAINIAN NATIONALS '05 BLACK
RUNNERS UP: STA-MUSC 2005B NPL

1st Division East
CHAMPiONS: HARLEYSVILLE FC READY '05B
RUNNERS UP: PDA SHORE 2005 SHEARER

1st Division South
CHAMPIONS: BALTIMORE CELTIC SC ELITE
RUNNERS UP: PIPELINE SC PRE-ACADEMY

2nd Division North
CHAMPIONS: FUTURE_SA_05
RUNNERS UP: BEACHSIDE OF CONNECTICUT SC BOYS 2005

2nd Division Central
CHAMPIONS: WESTFIELD SA UNION COUNTY FC PREMIER PUMAS
RUNNERS UP: TITANES DELFINES

2nd Division East
CHAMPIONS: HOLMDEL FC NJX JUVENTUS
RUNNERS UP: FC SPORTIKA ACADEMY 2005B

2nd Division South
CHAMPIONS: DAVIDSONVILLE HOTSPUR
RUNNERS UP: CAPITAL FC 05B RED

Premier North 1
CHAMPIONS: NY STARS PREMIER NEBULA
RUNNERS UP: NIRVANA 360 BOCA '05

Premier Central 1
CHAMPIONS: BSM ELITE 05 COSMOS
RUNNERS UP: CAPS GREATER FLEMINGTON 05 ARSENAL

Premier South 1
CHAMPIONS: HPSC BULLDOGS 05
RUNNERS UP: SEVERNA PARK PREMIER GREEN

Premier North 2
CHAMPIONS: NJ STALLIONS ACADEMY 05 GINGA
FINALISTS: ELIZABETH YSC DRAGONS

Premier Central 2
CHAMPIONS: HAMILTON VIPERS
RUNNERS UP: PRINCETON FC BORUSSIA

Premier South 2
CHAMPIONS: BEL AIR FC SHARKS
RUNNERS UP: NLS AJAX 05

Premier South 3
CHAMPIONS: RIVER SC BOYS 05
RUNNERS UP: GPS DELAWARE REVOLUTION 05' RED

Championship North 1
CHAMPIONS: AMERICAS UNITED CELTIC
RUNNERS UP: NASA UNITED AC MILAN

Championship North 2
CHAMPIONS: ELITE PLAINFIELD ELITE REVOLUTION
RUNNERS UP: HILLSBOROUGH 05B RAIDERS RED

Championship North 3
CHAMPIONS: SPORTING PREMIER FC SCP NIGHTHAWKS 05
FINALISTS: PATERSON REC. UNISAMBA

Championship North 4
CHAMPIONS: NJ STALLIONS ACADEMY 05 ZICO
RUNNERS UP: ARSENAL SOCCER SCHOOLS ACADEMY ADAMS

Championship Central 1
CHAMPIONS: MEDFORD SC AVENGERS
RUNNERS UP: SWSA VATRENI STRIKERS 05/06

Championship Central 2
CHAMPIONS: RANCOCAS VALLEY SC 05 UNITED
RUNNERS UP: BEACHWOOD SC TORNADOES

Championship Central 3
CHAMPIONS: PA RUSH NERO 05
RUNNERS UP: GPS NJ CLEARVIEW 05B

Championship Central 4
CHAMPIONS: WEST-MONT UNITED SA UNITED 2005
RUNNERS UP: HAMILTON ELITE FC MACHINE '05


1st Division North
CHAMPIONS: MANHATTAN SC THUNDER
RUNNERS UP: NY STARS PREMIER GALAXY

1st Division Central
CHAMPIONS: PDA SHORE 2004 THIAGO
RUNNERS UP: PDA HIBERNIAN DRAXLER

1st Division East
CHAMPIONS: FC SPORTIKA ACADEMY 2004B
RUNNERS UP: REAL JERSEY FC 2004

1st Division South
CHAMPIONS: BETHESDA SC BLUE 04
FINALISTS: FC USA 2004 BLUE

2nd Division North
CHAMPIONS: LONG ISLAND PREMIER FC BOYS '04
RUNNERS UP: SHORELINE FC PSG

2nd Division Central
CHAMPIONS: WSC ELITE RED STORM
RUNNERS UP: LEHIGH VALLEY UNITED LVU 2004 BOYS BLUE

2nd Division East
CHAMPIONS: FC EUROPA 04' ELITE
FINALISTS: PHILADELPHIA UKRAINIAN NATIONALS 2004 BLACK

2nd Division South
CHAMPIONS: HMMS FC ATLETICO
RUNNERS UP: FCI CRUZ AZUL

Premier North 1
CHAMPIONS: SDFC 2004B YELLOW
RUNNERS UP: PASSAIC YOUTH SOCCER COBRAS

Premier Central 1
CHAMPIONS: PARKLAND AREA PASC UNITED
RUNNERS UP: NJ STALLIONS ACADEMY 04 GALACTICS

Premier East 1
CHAMPIONS: WASHINGTON UNITED FURY 04 ELITE
RUNNERS UP: MIDDLETOWN SC LIGHTNING RED

Premier South 1
CHAMPIONS: BARCELONA USA MD 04B
RUNNERS UP: FC MILLENNIUM TIGRES

Premier North 2
CHAMPIONS: JERSEY CREW SC PANTHERS
RUNNERS UP: NASA UNITED BOCA JUNIORS

Premier Central 2
CHAMPIONS: RANCOCAS VALLEY SC 04 AVENGERS
RUNNERS UP: READING RAGE '04 BALE

Premier South 2
CHAMPIONS: BOWIE BOYS & GIRLS BOWIE SELECT
RUNNERS UP: MATRIX MUTINY

Premier South 3
CHAMPIONS: BALTIMORE UNION ELITE 04
FINALISTS: ALLIANCE SC PREMIER 04

 

Championship North 1
CHAMPIONS: KEARNY UNITED ELITE
RUNNERS UP: MT OLIVE SC PREMIER 04

Championship North 2
CHAMPIONS: U.S. PARMA ROYAL 04
RUNNERS UP: EAST HANOVER PESA DINAMO

Championship North 3
CHAMPIONS: BENFICA SA EUSEBIO
RUNNERS UP: WEST ORANGE UNITED SOCCER BARCELONA

Championship North 4
CHAMPIONS: PASCO REBELS
RUNNERS UP: SUMMIT SC AZZURRI

Championship North 5
CHAMPIONS: HANS SOLIZ SOCCER SCHOOL COSMOS
RUNNERS UP: PARSIPPANY SC 2004 BOYS WHITE

Championship Central 1
CHAMPIONS: DELRAN SC GUNNERS
RUNNERS UP: PHILADELPHIA UKRAINIAN NATIONALS 04 RED

 

Championship Central 2
CHAMPIONS: OCEAN UNITED SA 04 SELECT RED
RUNNERS UP: WSC ELITE RED STORM WHITE

Championship Central 3
CHAMPIONS: PHILADELPHIA SC ELITE '04
RUNNERS UP: PENINSULA SC ROYAL EAGLES

Championship Central 4
CHAMPIONS: OLD BRIDGE LIGHTNING
RUNNERS UP: NEXT LEVEL SA 04 BOYS


1st Division Central
CHAMPIONS: PHILADELPHIA UKRAINIAN NATIONALS 03 BOYS BLACK
RUNNERS UP: PDA SHORE 2003 OZIL

1st Division South
CHAMPIONS: SAC SHOWCASE PREMIER 03
RUNNERS UP: TAKOMA PARK FRIENDS UNITED - RED

2nd Division North
CHAMPIONS: DUSC B2003 BLUE/ORANGE
RUNNERS UP: AMERICAS UNITED MANCHESTER

2nd Division Central
CHAMPIONS: PDA HIBERNIAN DALGLISH
RUNNERS UP: PHILADELPHIA UKRAINIAN NATIONALS 03 BOYS RED

2nd Division South
CHAMPIONS: ASA DMV ELITE '03
RUNNERS UP: BALTIMORE BAYS BAYS 03

Premier North 1
CHAMPIONS: FC BRONCOS BLUE DEVILS
RUNNERS UP: NJ STALLIONS ACADEMY 03 MILAN EDP

Premier Central 1
CHAMPIONS: COHANSEY SC ARSENAL
RUNNERS UP: VOORHEES SA REBELS

Premier East 1
CHAMPIONS: UPPER MORELAND SC UNITED
RUNNERS UP: PARKLAND AREA GUNNERS

Premier South 1
CHAMPIONS: HPSC WOLVERINE 03
RUNNERS UP: SAC PREMIER WHITE 03/04

Premier South 2
CHAMPIONS: SHORE FC BLACK
RUNNERS UP: PIPELINE BLACK WEST 03/04

Premier South 3
CHAMPIONS: BAYSHORE ARSENAL
RUNNERS UP: CALVERT CSA EAGLES 03B

Championship North 1
CHAMPIONS: HAZLET UNITED REVOLUTION
RUNNERS UP: SFL ALTIDORE

Championship North 2
CHAMPIONS: MIDDLETOWN SC RED BULLS RED
RUNNERS UP: MT OLIVE SC PREMIER 2003 RED

Championship North 3
CHAMPIONS: JERSEY CREW SC VENOM
RUNNERS UP: PARSIPPANY SC 2003 WHITE

Championship Central 1
CHAMPIONS: VEREINIGUNG ERZBEBIRGE TEAM KLINSMANN
RUNNERS: MEDFORD STRIKERS STORM

Championship Central 2
CHAMPIONS: DEPTFORD PREMIER FC '03/'04 BOYS
RUNNERS UP: HADDONFIELD SC 03 RED DAWGS

Championship Central 3
CHAMPIONS: SAYREVILLE SC CORDOBA DOGS
RUNNER UP: CHERRY HILL FC PREMIER SHARKS 03


GIRLS U11

1st Division North
CHAMPIONS: CLARKSTOWN '07 ELITE SAMIMI
RUNNERS UP: TORPEDOES SC TORPEDOES

1st Division Central
CHAMPIONS: PDA HEAT
RUNNERS UP: SJEB SANTOS

1st Division East
CHAMPIONS: PHILADELPHIA SC COPPA 07
RUNNERS UP: PHILADELPHIA UKRAINIAN NATIONALS 07 OLYMPYK BLACK

 

1st Division South
CHAMPIONS: MARYLAND UNITED FC 2007 RED
RUNNERS UP: BALTIMORE CELTIC SC FURY 2007

2nd Division North
CHAMPIONS: SABA NYC G07
RUNNERS UP: WORLD CLASS FC WCFC CHARGERS-WHT

2nd Division Central
CHAMPIONS: SDFC 2007G YELLOW
RUNNERS UP: FREEHOLD SL GUNNERS

2nd Division South
CHAMPIONS: OLD LINE FC 07 PRIDE
RUNNERS UP: SEVERNA PARK PREMIER GREEN

Premier Central 1
CHAMPIONS: WARRINGTON SC RED
RUNNERS UP: PDA LIVERPOOL

Premier South 1
CHAMPIONS: PREMIER SC NAVY 07G
RUNNERS UP: PENN LEGACY 07 BLACK F

Championship North 1
CHAMPIONS: WEST MORRIS SC PREMIER 07G
RUNNERS UP: KEYSTONE ATHLETIC SC KEYSTONE 07 GIRLS

Championship North 2
CHAMPIONS: CHATHAM UNITED SA 07 BREAKERS
RUNNERS UP: WESTFIELD SA AVENGERS

Championship Central 1
CHAMPIONS: OLD BRIDGE GIRLS SOCCER IMPACT
RUNNERS UP: NJ WILDCATS F.C. STRIKERS

Championship Central 2
CHAMPIONS: HOWELL UNITED SC HURRICANES
RUNNERS UP: GPS NJ SOUTH 07 GIRLS


1st Division North
CHAMPIONS: CLARKSTOWN '07 ELITE SAMIMI
RUNNERS UP: TORPEDOES SC TORPEDOES

1st Division Central
CHAMPIONS: PDA HEAT
RUNNERS UP: SJEB SANTOS

1st Division South
CHAMPIONS: MARYLAND UNITED FC 2007 RED
RUNNERS UP: BALTIMORE CELTIC SC FURY 2007

2nd Division North
CHAMPIONS: SABA NYC G07
RUNNERS UP: WORLD CLASS FC WCFC CHARGERS-WHT

2nd Division Central
CHAMPIONS: SDFC 2007G YELLOW
RUNNERS UP: FREEHOLD SL GUNNERS

2nd Division South
CHAMPIONS: OLD LINE FC 07 PRIDE
RUNNERS UP: SEVERNA PARK PREMIER GREEN

Premier Central 1
CHAMPIONS: WARRINGTON SC RED
RUNNERS UP: PDA LIVERPOOL

Premier South 1
CHAMPIONS: PREMIER SC NAVY 07G
RUNNERS UP: PENN LEGACY 07 BLACK F

Championship North 1
CHAMPIONS: WEST MORRIS SC PREMIER 07G
RUNNERS UP: KEYSTONE ATHLETIC SC KEYSTONE 07 GIRLS

Championship North 2
CHAMPIONS: CHATHAM UNITED SA 07 BREAKERS
RUNNERS UP: WESTFIELD SA AVENGERS

Championship Central 1
CHAMPIONS: OLD BRIDGE GIRLS SOCCER IMPACT
RUNNERS UP: NJ WILDCATS F.C. STRIKERS

Championship Central 2
CHAMPIONS: HOWELL UNITED SC HURRICANES
RUNNERS UP: GPS NJ SOUTH 07 GIRLS

 


1st Division North
CHAMPIONS: CEDAR STARS ACADEMY BERGEN 2006 GIRLS BLACK
RUNNERS UP: CLARKSTOWN 2006 ELITE

1st Division Central
CHAMPIONS: PENN FUSION SA PREACADEMY 2006 (EDWARDS)
RUNNERS UP: REAL JERSEY FC 2006

1st Division South
CHAMPIONS: MD RUSH MONTGOMERY ACADEMY COYOTES BLUE '06G  
RUNNERS UP: PIPELINE SC PRE-ACADEMY

2nd Division North
CHAMPIONS: SDFC 2006G YELLOW
RUNNERS UP: GPS NJ CENTRAL 06G RED

2nd Division Central
CHAMPIONS: FC COPA ACADEMY G06 BLACK SOUTH
RUNNERS UP: TWIN COUNTY SA STAMPEDE 2006

2nd Division South
CHAMPIONS: MD RUSH MONTGOMERY ACADEMY COYOTES GRAY ‘06G
RUNNERS UP: SAC PREMIER WHITE (06)

Premier North 1
CHAMPIONS: PLAYERS EYE FC GIRLS 2006
RUNNERS UP: CONNECTICUT FC CFC CHELSEA

Premier Central 1
CHAMPIONS: FREEHOLD SL STORM
RUNNERS UP: FISHTOWN AC FUSION 06/07

Premier East 1
CHAMPIONS: HULMEVILLE FORCE
RUNNERS UP: COUNCIL ROCK UNITED FC BUCKS CYCLONES

Premier South 1
CHAMPIONS: KEYSTONE FC PREMIER 06G
RUNNERS UP: SAC UNITED BLUE

Premier Central 2
CHAMPIONS: WARRINGTON FC STRIKERS
RUNNERS UP: NEW JERSEY RUSH 06 GREY

Premier South 2
CHAMPIONS: NLS ATHENA 06
RUNNERS UP: PREMIER SC FORCE

Championship North 1
CHAMPIONS: NIRVANA 360 FREEDOM
RUNNERS UP: WEST MORRIS SC PREMIER 06G

Championship North 2
CHAMPIONS: MATCH FIT MONTCLAIR UNITED 2006 GIRLS
RUNNERS UP: HILLSBOROUGH 06G RAIDERS RED

Championship Central 1
CHAMPIONS: WSC ELITE ROCKETS
RUNNERS UP: MONROE TOWNSHIP SC UNITY

Championship Central 2
CHAMPIONS: BORDENTOWN COMMUNITY SA STORM
RUNNERS UP: FC COPA ACADEMY G06 RED SOUTH

Championship East 1
CHAMPIONS: UNITED GERMAN HUNGARIANS 06 RED
FINALISTS: MEDFORD STRIKERS SC PRIDE


1st Division North
CHAMPIONS: ALLEYCATS ACADEMY PRE-NPL RED 2005G
RUNNERS UP: FARMINGDALE SC REBELS UNITED

1st Division East
CHAMPIONS: PDA SHORE FLASH
RUNNERS UP: WESTERN LEHIGH UNITED 2005 GIRLS GREEN

1st Division South
CHAMPIONS: PIPELINE SC PRE-ACADEMY
RUNNERS UP: BALTIMORE CELTIC SC DYNAMOS

2nd Division North
CHAMPIONS: TORPEDOES SC RED - SILVA
RUNNERS UP: CONNECTICUT FOOTBALL 2005 SOUND

2nd Division Central
CHAMPIONS: GPS NJ SOUTH 05G
RUNNERS UP: STA 2005G EDP

2nd Division East
CHAMPIONS: WEST-MONT UNITED SA UNITED 2005
RUNNERS UP: WARRINGTON 2005 UNITED

2nd Division South
CHAMPIONS: HARFORD FC UNITED SPIRIT
RUNNERS UP: CALVERT CSA WARRIORS 05G

Premier North 1
CHAMPIONS: PARSIPPANY SC 2005 GIRLS BLUE
RUNNERS UP: NJ CRUSH FC BLITZ

Premier South 2
CHAMPIONS: PIPELINE SC BLACK
RUNNERS UP: SALISBURY UNITED SC 05G GOLD

Championship North 1
CHAMPIONS: ARSENAL SOCCER SCHOOLS ACADEMY 05/06 LADIES
RUNNERS UP: FOOTBALL NINETY UNITED

Championship North 2
CHAMPIONS: NY XTREME FC NYXFC05G
RUNNERS UP: NEXT LEVEL SA 05 GIRLS

Championship Central 1
CHAMPIONS: NJ WILDCATS MAD DOGS
RUNNERS UP: MEDFORD STRIKERS MYSTIC

Championship Central 2
CHAMPIONS: VOORHEES SA FLASH
RUNNERS UP: MEDFORD SC UNITED


1st Division North
CHAMPIONS: LEVITTOWN LADY GALAXY
RUNNERS UP: VILLAGE OF THE BRANCH G04 UNITED

1st Division Central
CHAMPIONS: SJEB RUSH 04 GIRLS ACADEMY
RUNNERS UP: SDFC 2004G YELLOW

1st Division East
CHAMPIONS: DELAWARE FOOTBALL DEFC 04 GIRLS
RUNNERS UP: PHILADELPHIA SC COPPA SWARM 04

1st Division South
CHAMPIONS: BALTIMORE UNION ELITE 04
RUNNERS UP: HMMS EAGLE FC UNION

2nd Division North
CHAMPIONS: CT RUSH SW 04 GIRLS
RUNNERS UP: NEW YORK SURF G04

 

2nd Division Central
CHAMPIONS: TSF ACADEMY 2004G
RUNNERS UP: CENTERCOURT FC 04 GREEN

2nd Division East
CHAMPIONS: MEDFORD STRIKERS SC SCREAM
RUNNERS UP: NORTH UNION UNITED 04 STRIKERS

2nd Division South
CHAMPIONS: HERNDON YOUTH SOCCER HERNDON CRUSH 04
RUNNERS UP: MD RUSH MONTGOMERY REIGN '04G

Premier North 1
CHAMPIONS: STA 2004G EDP
RUNNERS UP: CEDAR STARS ACADEMY MONMOUTH G-2004 WHITE

Premier Central 1
CHAMPIONS: BORDENTOWN COMMUNITY SA FC JAGUARS 04
RUNNERS UP: WASHINGTON UNITED 04G

Premier East 1
CHAMPIONS: METHACTON UNITED SC LIBERTY
RUNNERS UP: READING RAGE '04 SINCLAIR

Premier South 1
CHAMPIONS: CALVERT CSA CYCLONES 04G
RUNNERS UP: PENN LEGACY 04 BLACK F

Premier South 2
CHAMPIONS: CALVERT CSA FURY 04G
RUNNERS UP: HARFORD FC UNITED MUTINY

Premier South 3
CHAMPIONS: RIVER SC 04/05 GIRLS
RUNNERS UP: CESC CALVERT ELITE '04

Championship North 1
CHAMPIONS: WEST MORRIS SC PREMIER 04G
RUNNERS UP: NYXFC NYXTREME

Championship Central 1
CHAMPIONS: OLD BRIDGE GIRLS SOCCER FURY
RUNNERS UP: KEYSTONE ATHLETIC 04GIRLSKEYSTONE

Championship East 1
CHAMPIONS: NEXT LEVEL SA 04 GIRLS
RUNNERS UP: HOPEWELL VALLEY SA HEAT


1st Division Central
CHAMPIONS: FCUSA PHILADELPHIA 2003 GIRLS BLACK
RUNNERS UP: FC BERNA LEGACY 03G BLACK

1st Division South
CHAMPIONS: HERNDON YOUTH SOCCER HURRICANES BLACK
RUNNERS UP: BETHESDA SC LEGACY 03

2nd Division North
CHAMPIONS: MILLVILLE SA MILLVILLE PRIDE
RUNNERS UP: STA 2003G EDP

2nd Division Central
CHAMPIONS: HULMEVILLE SC HOT SHOTS
RUNNERS UP: PHILADELPHIA COPPA VENOM

2nd Division South
CHAMPIONS: SAC PREMIER BLUE NPL
RUNNERS UP: MD RUSH MONTGOMERY '03G RAMPAGE

Premier North 1
CHAMPIONS: NJ WILDCATS NPL
RUNNERS UP: NIRVANA 360 ILLUSION

Premier Central 1
CHAMPIONS: FOX CHASE ARMADA
RUNNERS UP: VOORHEES SA LIGHTNING

Premier South 1
CHAMPIONS: LTSC 2003 LIGHTNING (PURPLE)
RUNNERS UP: SALISBURY UNITED SC 03 GOLD

Championship Central 1
CHAMPIONS: DEPTFORD PREMIER FC '03 GIRLS
RUNNERS UP: VITESSE FC WONDER


U23 EDP Men Super Club
CHAMPIONS: BFC BARCA MENS U23 (VA)
RUNNERS UP: Mt OLIVE SC PREMIER U23 (NJ)

U23 EDP Men Premier
CHAMPIONS: BCSA UNITED (NJ)
RUNNERS UP: JERSEY UNITED SPARTANS U23 MEN (NJ)

U20 EDP Men Premier
CHAMPIONS: PATRIOT FC U20 BOYS (PAE)
RUNNERS UP: BLOOMFIELD SOGFV U20 (NJ)

U23 EDP Women Super Club
CHAMPIONS: NJ WILDCATS U23 W (NJ)
RUNNERS UP: SAC PREMIER BLUE (MD)

U23 EDP Women Premier
CHAMPIONS: PRESTIGE SOCCER TRAINING PST U23W (NJ)
RUNNERS UP: TWIN COUNTY SA OHANA U23 EDP (NJ)

U20 Women EDP
CHAMPIONS: SUSA NPL G98/99 (NYE)
RUNNERS UP: PARSIPANNY SC CHEETAS (NJ)

Tag(s): Home